Logo Wi-Fi Logo sítě Ho-So (Hostivice - Sobín)

Informace pro zájemce o připojení

Síť HoSo (Hostivice - Sobin) je nekomerční, víceméně nezávislý cloud CZFree.Net, její infrastruktura počínaje přípojným bodem na sídlišti Dědina je naším společným majetkem, vybudovaným z jednorázových příspěvku členů (2500,-/os), z daru a z vlastní výroby. Rozpis využití těchto příspěvků (výdajů i příjmů) je k dispozici na tomto webu všem uživatelům sítě HoSo, takže všichni vědí jak je s financemi zacházeno.

Tím, že naše síť je nekomerční, věnujeme se jí ve svém volném čase a zadarmo, nemůžeme nikomu garantovat 100% spolehlivost, hot-line 24x 7 apod., jako nějaký komerční subjekt. Stejně tak jsme si vědomi limitované kapacity Wi-Fi technologie a našich spojů, není naším záměrem tu suplovat neschopnost Telecomu. Naším cílem je poskytnout datové služby v akceptovatelné kvalitě a cenách pro lidi, kteří je potřebují pro svoji práci a jsou pro to ochotni i něco málo "navíc" udělat pro společnou část sítě (ať už se jedná o poskytnutí nebo výrobu různé techniky (antény, optická pojítka), pomoc při správě sítě apod. Proto není náhoda, že podstatná většina uživatelů CZF HoSo jsou lidé z IT a příbuzných oborů.

O možnosti k připojení k Internetu se dočtete na zvláštní stránce

Technická realizovatelnost závisí hlavně na rozumné vzdálenosti (max. 1-2 km) a ničím nezakrytého výhledu na naše přístupové body . Celkem zásadně trváme na dodržování GL (Generální licence), takže nevhodnou polohu nebo velkou vzdálenost nelze nahrazovat vysíláním brutálním výkonem nad limit povolený ČTÚ.
Další podmínkou je možnost umístění antény na střechu. Příjem signálů na interní anténu (PCMCIA karty a některé notebooky) je většinou nevyhovující, protože Hostivice a Sobín jsou jako takové jsou na WiFi již poměrně zarušeny, rychlost spojeni pak podstatně klesá – reálně je to možné jen na velmi krátké vzdálenosti (např. do 200m od AP).
S výběrem vhodné antény rádi poradíme a jsme schopni zajistit i její nákup.

V případě vašeho vážného zájmu a technické realizovatelnosti by připojení pro vás znamenalo proměření síly signálu (můžeme zajistit) a případně se dovybavit potřebnou technikou, t.j. anténa, Wi-Fi karta, případně HW AP v módu klient - to je jednoúčelový počíitač - de fakto krabička, která má z jedné strany Wi-Fi a z druhé Ethernetový vystup na připojení k síťové kartě či switchi (pomocí UTP kabelu) a používá se když chcete připojit více počítačů nebo když vychází příliš dlouhý svod - dá se snadno umístit na půdě apod. Je to trochu dražší, ale velmi jednoduché a elegantní řešení. Tato technika zůstavá vaším majetkem, nákup dokážeme zajistit za zvýhodněné ceny a pomoci s instalaci.

Shrnutí kroků pro zájemce o připojení:

  1. Pokud nevíte nic o projektu CZFree.Net či WiFi technologii, přečtěte si často kladené otázky na stránkách CZFree.Net.
  2. Zaregistrujte se na stránkách CzFree.Net (je nutná pro přidávání bodů do mapy).
  3. Přidejte místo Vašeho budoucího připojení (bydliště) do mapy. Po přidání do mapy také zjistíte vzdálenosti od přístupových bodů Divoch (AP Hostivice), Peat (AP Hostivice Nádraží) či Sobín (AP Sobín).
  4. Zjistěte na jaký z výše uvedených přístupových bodů máte přímý výhled a pokud si nejste jisti možno nafoťte výhledy z vaší střechy a pošlete správci uvažovaného přístuopvému bodu. Též vám mohou pomoci výhledy či panorama, které naleznete ve fotogalerii.
  5. Přihlašte se do mailové konference na pandoře a informujte o sobě či napiště správci přístupového bodu (kontakty) či mluvčímu sítě HoSo - IJK.

S dalšími dotazy apod. se můžete ozvat uživateli a neoficiálnímu tiskovému mluvčímu ;-) IJK

Menu

Úvod Novinky Informace pro zájemce Internet Přístupové body Mapa Fotogalerie Test rychlosti Odkazy Kontakty

Přihlášení

Nepřihlášený uživatel


Novinky

  • 09. dubna 2018: Kvůli výstavbě bytových domů v jižní části Hostivic, která svou výškou ohrožovala páteřní spoje Hostivice- Sobín a Hostivice - Čejkovická bylo nutno upravit topologii sítě. Bod Sobín je nyní novým, výkonnějším spojem připojen přes Zličínský dvůr. Obdobná úprava čeká i AP Čejkovická. Zličínský dvůr disponuje páteřní linkou s vyšší propustností, výhledově by tam měl být zaveden optický kabel, tj. z hlediska kvality by mělo jít o posun k lepšímu. Uživatelé by víceméně neměli poznat změnu, adresy i nastavení zůstávají beze změny.
  • 09. dubna 2018: Jak bylo avizováno, i AP Čejkovická v Sobíně bylo napojeno na páteřní síť přes Zličínský dvůr, takže výstavba v v Hostivicích už ho neohrožuje.
Více novinek

Divoch, © CZF HoSo, 2003-2021