Logo Wi-Fi Logo sítě Ho-So (Hostivice - Sobín)

Možnost připojení do Internetu

Informace pro zájemce

Síť CZFree jakožto i cloud HoSo je pouze přenosovým prostředkem, na kterém je možné provozovat rozličné síťové služby založeny na protokolech TCP/IP. Mnoho uživatelů používá sítě CZFree pro připojení k celosvětové síti Internet.
Připojení do Internetu zajišťují internetové brány (iGW – internet Gateway), kterých je po celém CZFreeNetu několik.

Logo Pe3nPro uživatele sítě HoSo je možné využít služeb internetové Gateway Pe3ny.net, přes její síť jsme připojeni i do zbytku sítě CZFree.Net.

Každý uživatel, který má zájem o připojení do Internetu má uzavřenou smlouvu se společností Pe3ny.Net. Základní nabídka je zaručených 100kb / maximálně 500kb za 500Kč včetně DPH měsíčně (průměrná reálná rychlost je mezi 150kb a 300kb). Na tuto částku dostává od Pe3n standardní fakturu (tedy případně použitelnou jako daňový doklad, pokud někdo podniká). Z peněz vybraných na konektivitu nám Pe3ny přispívají na údržbu sítě.

Pro více informací o nabídce internetového připojení navštivte stránky www.petriny.net.

Menu

Úvod Novinky Informace pro zájemce Internet Přístupové body Mapa Fotogalerie Test rychlosti Odkazy Kontakty

Přihlášení

Nepřihlášený uživatel


Novinky

  • 09. dubna 2018: Kvůli výstavbě bytových domů v jižní části Hostivic, která svou výškou ohrožovala páteřní spoje Hostivice- Sobín a Hostivice - Čejkovická bylo nutno upravit topologii sítě. Bod Sobín je nyní novým, výkonnějším spojem připojen přes Zličínský dvůr. Obdobná úprava čeká i AP Čejkovická. Zličínský dvůr disponuje páteřní linkou s vyšší propustností, výhledově by tam měl být zaveden optický kabel, tj. z hlediska kvality by mělo jít o posun k lepšímu. Uživatelé by víceméně neměli poznat změnu, adresy i nastavení zůstávají beze změny.
  • 09. dubna 2018: Jak bylo avizováno, i AP Čejkovická v Sobíně bylo napojeno na páteřní síť přes Zličínský dvůr, takže výstavba v v Hostivicích už ho neohrožuje.
Více novinek

Divoch, © CZF HoSo, 2003-2021