Logo Wi-Fi Logo sítě Ho-So (Hostivice - Sobín)

Novinky

09. dubna 2018: Jak bylo avizováno, i AP Čejkovická v Sobíně bylo napojeno na páteřní síť přes Zličínský dvůr, takže výstavba v v Hostivicích už ho neohrožuje.

09. dubna 2018: Kvůli výstavbě bytových domů v jižní části Hostivic, která svou výškou ohrožovala páteřní spoje Hostivice- Sobín a Hostivice - Čejkovická bylo nutno upravit topologii sítě. Bod Sobín je nyní novým, výkonnějším spojem připojen přes Zličínský dvůr. Obdobná úprava čeká i AP Čejkovická. Zličínský dvůr disponuje páteřní linkou s vyšší propustností, výhledově by tam měl být zaveden optický kabel, tj. z hlediska kvality by mělo jít o posun k lepšímu. Uživatelé by víceméně neměli poznat změnu, adresy i nastavení zůstávají beze změny.

15. června 2008: Infrastruktura v bodě Hostivice - Dělnická byla kompletně modernizována. Byl instalován nový páteřní spoj (přímo do Pe3nské sítě), podstatně navýšeny přenosové kapacity a instalovány vysílače v pásmu 5GHz, které umožňují připojení vyššími rychlostmi. Zájemci o upgrade z 2,4GHz mohou kontaktovat infolinku na Pe3nách, kde jim poradí, jak postupovat. Vzhledem k odlišné topologii a nové výstavbě v Hostivicích není momentálně bod Dělnická přímo propojen s HoSo. Možnost opětovného propojení budeme výhledově řešit.

06. října 2006: Bod Hostivice - Nádraží byl kompletně modernizován a připojen rychlejší technologií přímo na centrální bod Hostivice. Stávající spoj na Sobín zůstane zachován jako záložní. Celkovou investicí cca 30 tis. Kč se tím byla výrazně navýšena kapacita přípojného bodu a páteřní linky. Stávající uživatelé připojení na Nádraží budou mít brzy možnost upgrade zařízení na vyšší rychlost, kterou umožňuje pásmo 5,5GHz.

04. května 2006: Byl dokončen upgrade a rozšíření poštovního serveru a obnovena data na rozšířeném filesystému.

09. dubna 2006: Další z plánovaných srazů HoSo bude v úterý 11.4. tradičně v hospodě Na Hrázi, začátek dle možností 19:30 - 20. Předpokládaný program - diskuse o rozvoji sítě, technologie 5.5GHz, dynamické routování, instalace UPS, VoIP telefonie.

12. prosince 2005: Centrální bod sítě HoSo(AP Hostivice) byl připojen na zdroj nepřerušitelného napájení - UPS, který zajišťuje tam intalovanou síťovou infrastrukturu. Tato UPS udrží v běhu všechna zařízení (router, WRAP, switch a 10G spoj) až 30 minut při přerušení napájení v síti 230V. UPS zároveň umožňuje (přes vzdálenou správu) i okamžitý restart vybraného zařízení.

21. listopadu 2005: Po dlouhých přípravách a testovaní byl zprovozněn vysokorychlostní link přímo na Petřiny. Spojení na Pe3ny přes Dědinu přestalo již dostačovat při zvětšujícím počtu připojených lidí v síti HoSo. Montáž celého spoje proběhla již na konci září. Na straně sítě HoSo je spoj přiveden na AP Hostivice, které se tímto stalo pomyslným středem celé sítě. Poté byl cca měsíc a půl spoj testován a hlavně bylo připravit navazující spoje především na straně Pe3n. Přepnutí na nový spoj proběhlo o víkendu 19.-20. listopadu. Anténa v noci je nezaměnitelná svým modrým zářením do okolí :-).

01. října 2005: Ve večerních hodinách v sobotu 1.10. byl dokončen přesun služeb a souborů na nový výkonnější poštovní/proxy/fileserver.

20. srpna 2005: V sobotu ráno byl vyměněn switch v Sobíně, který se v předchozí době čas od času kousal při krátkodobém zakolísání napětí.

17. srpna 2005: Páteřní infrastruktura v Sobíně byla doplněna záložním zdrojem (UPS), který by měl plně pokrýt krátkodobé výpadky proudu (do cca 15 minut), ke kterým čas od času docházelo.

16. července 2005: Zprovoznili jsme další AP v Hostivicích, Ve Vilkách. AP pokrývá oblast nové výstavby Central Group u hřbitova směrem na Jeneč.

30. června 2005: Ve čtvrtek 30.6. večer jsme upgradovali router Hostivice - Nádraží. Dostal výkonnější procesor a podstatně více paměti.

29. května 2005: Zprovoznili jsme další AP na vrcholu Dělnické ulice, které velmi dobře pokrývá zejména oblast Litovic a údolí k Litovicím z obou stran.

20. dubna 2005: Do routeru Sobín byl nainstalován nový systém na flash médiu, které je odolnější nežli klasický disk s mechanickými částmi. Systém umožní lepší vzdálený monitoring, použití rychlejších technologií atd. Úplná konfigurace bude dokončena během několika dnů, poté bude systém použit i na dalších routerech HoSo.

17. ledna 2005: O víkendu (15.-16.ledna) jsme upgradovali router Hostivice. Nyní má trochu silnější procesor (Pentium 200) a více paměti (128MB) a hlavně má konečně CompactFlash kartu. Díky této flash kartě bylo možné rozšířit Linuxovou distribuci např. o podporu Quosů, PHP a dalších potřebných věcí. V blízké době dojde ještě ke sjednocení úvodních stránek APček a celých webů.

22. listopadu 2004: Koncem listopadu jsme provedli podstatný upgrade routeru Sobín. Z původního HW v něm zbyly jen WiFi karty, kvůli většímu ATX case bylo nutno vyměnit i bednu ve které běží za větší - původní bednu tak zdědil pošťák, který bude letošní zimu díky tomu trávit už taky bezpečně chráněn před prašanem, který na půdu občas profoukne. Nový router s rychlejším procesorem a 512MB RAM má dostatečnou rezervu výkonu, což je na první pohled vidět např. na zrychlení webu HoSo na něm běžícím. Rezerva výkonu je samozřejmě dobrá i pro stabilitu. Velký dík patří zejména Peatovi, který router připravil, na upgrade jsme se podíleli ještě já s RADkem. (IJK)

28. října 2004: K opilé anténě v Sobíně přibyla druhá v node Hostivice. Nedávno zakoupenou profesionální anténu jsme nasměrovali tak, abychom omezili příjem rušení od zjevně přepáleného komerčního AP ve Zličíně. Naklonění všesměrové antény pro omezení rušení jsme už dříve úspěšně vyzkoušeli v Sobíně, a přestože pohled na antény připomínající šikmou věž v Pise není příliš estetický, kvalitě klientských spojů to společně s vyšší citlivostí antény a nedávným oddělením páteřních spojů dost pomohlo. Výkon na kartě byl vzhledem k vyššímu zisku antény úměrně snížen, takže vyzářený výkon zůstal zachován s rezervou pod limitem povoleným GL12/R/2000 včetně dodatků.

23. října 2004: Dokončili jsme oddělení páteřních spojů HoSo od klientských. Díky využití velmi úzce směrových antén se podařilo hodně omezit zachytitelné rušení, takže spoje jedou velmi dobře při nastavení malých vysílacích výkonů hluboce pod povoleným limitem GL. Kéž by podobně ohleduplně postupovali i různí komerční poskytovatelé.

09. října 2004: V sobotu 9.10. jsme začali s úpravami sítě, které by měly zvýšit propustnost lokální páteře a zajistit její úplné oddělení od připojení klientů.

Menu

Úvod Novinky Informace pro zájemce Internet Přístupové body Mapa Fotogalerie Test rychlosti Odkazy Kontakty

Přihlášení

Nepřihlášený uživatel


Novinky

  • 09. dubna 2018: Kvůli výstavbě bytových domů v jižní části Hostivic, která svou výškou ohrožovala páteřní spoje Hostivice- Sobín a Hostivice - Čejkovická bylo nutno upravit topologii sítě. Bod Sobín je nyní novým, výkonnějším spojem připojen přes Zličínský dvůr. Obdobná úprava čeká i AP Čejkovická. Zličínský dvůr disponuje páteřní linkou s vyšší propustností, výhledově by tam měl být zaveden optický kabel, tj. z hlediska kvality by mělo jít o posun k lepšímu. Uživatelé by víceméně neměli poznat změnu, adresy i nastavení zůstávají beze změny.
  • 09. dubna 2018: Jak bylo avizováno, i AP Čejkovická v Sobíně bylo napojeno na páteřní síť přes Zličínský dvůr, takže výstavba v v Hostivicích už ho neohrožuje.
Více novinek

Divoch, © CZF HoSo, 2003-2021